DET ER DIT VALG - KV21

Kandidatliste Holstebro Kommune

Dem kan du stemme på til kommunalvalget i Holstebro Kommune 16. november 2021

5. oktober 2021, 15.52

A. Socialdemokratiet

H.C. Østerby, Holstebro

Klaus Flæng, Vinderup

Lene Dybdal, Ulfborg

Søren Frøstrup-Agger, Holstebro

Dorthe Pia Hansen, Holstebro

Jytte Dideriksen, Holstebro

Svend Ørgaard, Mejrup

Lars Stampe, Holstebro

Jonna Rud Jensen, Holstebro

Per Albertsen, Mejdal-Halgård

Henrik Mortensen, Holstebro

Ole Andersen, Borbjerg

Payman Al Kole, Holstebro

Lonny Andersen, Ellebæk

Heine Obitsø Jepsen, Tvis

Simon Tang, Holstebro

Nils Ulrik Nielsen, Holstebro

Jesper Nielsen, Vemb

Kasper B. G. Lauritsen, Holstebro

Per Vinther Møller, Mejrup

Alexander Didriksen, Holstebro

Michael Batz Højriis, Skave

Ali Al Maanaki, Holstebro

Dennis Thiesen, Idom-Råsted

B. Radikale Venstre

Rasmus Beltofte, Mejdal-Halgård

Lone Kjær Hein, Holstebro

Liv Kühnel, Holstebro

Torben Gudiksen, Vinderup

Martin Qvist Hansen, Holstebro

Anders G. Jacobsen, Holstebro

Anni Sørensen, Sevel

Gerthie Betak Rasmussen, Handbjerg

Thomas Nørlund Betak, Mejdal-Halgård

Iman Hamzaeh, Holstebro

Dinos Kananda Byamungu, Holstebro

Arne Kubert, Mejdal-Halgård

Niels-Henrik Nielsen, Hornshøj

Vicki Kastberg Ravnsbæk, Vemb

C. Det Konservative Folkeparti

Pernille Bloch

Karsten E. Olesen

Jesper Jensen

Gitte Bach Andersen

Jens Kjærgaard Frederiksen

Lau Sørensen

Joan F. Maarup

D. Nye Borgerlige

Renè Galsgaard, Holstebro

Anders Sejbjerg, Holstebro

Renè Fjordside, Holstebro

F. SF - Socialistisk Folkeparti

Karsten Filsø, Ulfborg

Annette Dietz, Holstebro

Claus Hansen, Holstebro

Julie Skjelborg Frederiksen, Holstebro

Peter Højberg Gudmundsen, Mejdal

Ali Afshar, Holstebro

Majbritt Kjærgaard Blæsbjerg, Holstebro

Inge Marie Schubert, Ejsing

Ole Primdahl, Vinderup

I. Liberal Alliance

Claus Opstrup Olesen

K. Kristendemokraterne

Leif Hornshøj

Steffen Markussen

Else Jensen

Lars Medom Madsen

Jan Jensen Bech

O. Dansk Folkeparti

Søren Olesen

Greta Mona Rusbjerg

Anita Støve

Lars Christiansen

Daniel Hansen

Dorthe Hesselager

Lene R. Jørgensen

V. Venstre, Danmarks Liberale Parti

Kenneth Tønning, Holstebro

Anita Hjortborg, Holstebro

Lise Østermark, Holstebro

Henrik E. Vennevold, Holstebro

Finn Orvad, Holstebro

Per N. Mortensen, Tvis

Leif Brøgger, Nr. Felding

Torben Lindberg Strømgaard, Mejrup

Jesper Hebsgaard Pedersen, Mejdal-Halgård

Mathias Morgen, Holstebro

Kurt Josefsen, Holstebro

Henrik Nielsen, Holstebro

Bibi Mundbjerg, Skave

Finn Thøgersen, Sevel

Mette Marie Thomsen, Vinderup

Lene Brøndum, Handbjerg

Erling M. Pedersen, Staby

Jens Kristian Hedegaard, Vemb

Ø. Enhedslisten – De Rød-Grønne

Eva Hallgren, Holstebro

Susanne Nørskov, Holstebro

Mehmet Akbina, Holstebro

Frederik Madsen, Sønder Nissum

Nanna Holmgaard Andersen, Sønder Nissum

Å. Alternativet

HC Molbech

Valgforbund

Der er indgået valgforbund mellem

- B. Radikale Venstre, F. SF – Socialistisk Folkeparti, Ø. Enhedslisten – De RødGrønne, Å. Alternativet

- C. Det Konservative Folkeparti, I. Liberal Alliance, K. Kristendemokraterne

- D. Nye Borgerlige, O. Dansk Folkeparti, V. Venstre, Danmarks Liberale Parti