DET ER DIT VALG - KV21

Kandidatliste Viborg Kommune

Dem kan du stemme på til kommunalvalget i Viborg Kommune 16. november 2021

5. oktober 2021, 15.39

Socialdemokratiet (A)

•Mads Panny, Viborg

•Anders Bertel, Frederiks

•Bent Mikkelsen, Viborg

•Birgith Bondekjær Langballe, Stoholm

•Birthe Harritz, Ørum

•Bjarne Andersen, Fly

•Eva Pinnerup, Viborg

•Lars Greve, Viborg

•Marianne Aaris Andersen, Viborg

•Martin Sanderhoff, Bjerringbro

•Mette Nielsen, Klejtrup

•Michael Philip Poulsen, Bjerringbro

•Niels Dueholm, Bjerringbro

•Steen Nysom, Viborg

•Winnie Nielsen, Karup

Radikale Venstre (B)

•Lasse Christiansen

•Michael Flarup

•Jan Rønne

•Marianne Tøttrup

•Signe Driefer

Det Konservative Folkeparti (C)

•Torsten Nielsen

•Stine Damborg

•Nikolai Norup

•Jakob Valdemar Ekberg, Bjerringbro

•Peter Juhl

•Simon Højer

•Claus Nielsen

•Steen A. Stephansen, Bjerringbro

•Lise Bertelsen

•Asbjørn Sennels

•Kenny Schødt

•Kirsten Holmgaard

•Steffen Drejer, Bjerringbro

•Sofie Ringgaard Schøning

•Malena Møller Mortensen

•Trine Dige

•Peter Ruby

•Christian Kapper

•Lars Bøche Jensen

•Ulrik Praastrup

•Ida Gottenborg Jacobsen

•Nicklas Verne Jensen, Bjerringbro

•Morten Christensen

•Poul-Erik Chortsen

•Lotte Frandsen

•Allan Clifford Christensen, Karup

Nye Borgerlige (D)

•Leo Nørgaard, Viborg

•Thomas Borup Laursen, Viborg

•Jakob Svendsen, Vorning

•Mads C. Prytz, Rødkærsbro

•Laust Nørskov, Hvam St.

•Johan Emil Gjermandsen, Viborg

Socialistisk Folkeparti (F)

•Elo Nielsen, Skals

•Mikael Løvschall, Kjeldbjerg

•Marianne Gaardsdal, Viborg

•Mads Georgi, Viborg

•Kirsten Winther Almind, Bjerringbro

•Kasper Ivanhoe Terkelsen, Viborg

•Martin Mølholt, Viborg

Liberal Alliance (I)

•Frederik Gottenborg Jacobsen, Vinkel

•Lene Foged, Stoholm

•Bo Wieck-Hansen, Tjele

Kristendemokraterne (K)

•Eva Kornum, Skelhøje

•Ghirmai Berhane, Rødkærsbro

•Hanne Ellemann Rytter, Finderup

•Ingrid Bak, Bjerringbro

•Knud-Gaarn-Larsen, Frederiks

Lokallisten – Viborg (L)

•Johnny F. Andresen, Karup/Kølvrå

Dansk Folkeparti (O)

•Lone Langballe, Tjele

•Kirsten Hørdum, Tjele

•Morten Thaarup, Viborg

•Anders Risom, Tjele

•Kim Poulsen, Tjele

•Jess Mikkelsen, Viborg

Hvad kan gå galt (T)

•Theis Bach Nielsen

Venstre (V)

•Ulrik Wilbek, Viborg

•Frederik Houmann Thuesen, Overlund

•Jakob Harritz, Viborg

•Anders Jensen, Løgstrup

•Lars Mogensen, Tjele

•Kim Dongsgaard, Rødkærsbro

•Kurt Mosgaard, Mønsted

•Lone Kastberg, Møldrup

•Kurt Johansen, Uldbjerg

•Pia Viller Arendt, Frederiks

•Claus Clausen, Vroue

•Åse Kubel Høeg, Viborg

•Majbrit Nørgaard, Ravnstrup

•Johannes F. Vesterby, Løvel

•Niels Jørgen Ottesen, Bjerringbro

•Sinna Maagaard, Sparkær

•Michael Nøhr, Klejtrup

•Ole Kristensen, Karup

•Britta Jarly, Viborg

•Katrine Fusager Rohde, Viborg

•Esben Tøttrup, Bjerringbro

Frihedslisten (Æ)

•Jesper Nørgaard, Viborg

Enhedslisten (Ø)

•Aksel Rosager Johansen

•Zahra Mohamud Ali

•Frederik Berg Overgaard

•Alfred Berg Overgaard

•Liz Dueholm

•Pernille Diemar

Alternativet (Å)

•Stine Isaksen, Viborg

•Didde Krabbe Johannesen, Viborg

•Jeppe Ottow, Viborg

•Kirsten Hindbo, Viborg

•Signe Sofie Larsen, Viborg

•Jens Boll, Bjerringbro

•Børge H. Jensen, Viborg

•Peter Owen, Bjerringbro

•Ole Utoft, Hjarbæk

•Hayley Newman, Viborg